5.8. Rychlá katalogizace

Někdy knihovníci potřebují rychle přidat záznam do systému pro knihy, které se chystáte zrovna půjčit. Tento postup se nazývá "Rychlá katalogizace." Chcete-li povolit knihovníkovi přístup k nástrojům rychlé katalogizace, ujistěte se, že máte nastavenou předvolbu fast_cataloging . Existují dva způsoby, jak přidat tituly pomocí rychlé katalogizace. Pokud víte, že se chystáte vypůjčit jednotku, která není ve vašem katalogu, můžete zskočit výpůjčního modulu a klepnout "Rychlá katalogizace".

katalogizační interfejs se otevře s krátkým katalogizačním záznamem:

Po přidání všech katalogizačních dat budete vyzváni k zadání dat ojednotce. Zadejte čárový kód, k´d sbírky, atd. a uložte jednotku předtím, než ji vypůjčíte.

Jiný způsob, jak rychle katalogizovat je z výpůjční obrazovky. Zadáte-li čárový kód, která Koha nemůže najít, vyzve vás k použití rychle katalogizace jednotky do Koha a tak umožní výpůjčku.

Kliknutím na "Rychlou katalogizaci" se dostanete do formuláře rychlé katalogizace, kde můžete zadat informace o titulu

Po kliknutí na "Uložit", budete přeneseni na jednotky záznamu, kde bude čárový kód již vyplněn čárovým kódem, který se snažíte vypůjčit.

Po kliknutí na tlačítko "Přidat jednotku" bude jednotka automaticky půjčena čtenáři, kterému jste se pokoušeli původně knihu půjčit.