12.5. Obohacený obsah

12.5.1. Štítkování
12.5.2. Připomínky
12.5.3. Zotero
12.5.4. Zákaznické RSS vlákna

12.5.1. Štítkování

V závislosti na nastavení pro předvolby TagsEnabled , TagsInputOnList a TagsInputOnDetail si může přidat štítky k vašim bibliografickým záznamům z výsledků vyhledávání a/nebo bibliografickým záznamům. Pokud jste umožnili čtenářům přidání štítků z obrazovky výsledků vyhledávání, uvidíte vstupní pole pod každým výsledkem vstupní pole a volbu "Štítek" v horní části obrazovky.

Chcete-li přidat štítek na jednu jednotku, zadejte štítky (oddělené čárkami) v poli "Nový štítek" a klepněte na tlačítko "Přidat". Bude vám prezentováno potvrzení, že vaše štítky byly přidány.

Z výsledků hledání lze také označit jednotky hromadně kliknutím na zaškrtávací políčka vlevo a kliknutím na tlačítko "Štítek" v horní části. Po kliknutí na tlačítko "Štítek" se toto změní do vstupního pole pro přidání štítků ke všem jednotkám, které jste vybrali.

12.5.2. Připomínky

Čtenáři mohou zanechat své připomínky v OPACu, pokud máte nastavenou předvolbu reviewson , aby to bylo povoleno. Každý bibliografický záznam má záložku Poznámky pod bibliografickými informacemi.

Pokud čtenář je připojen, uvidí odkaz na přidání komentáře k položce. Kliknutím na tento odkaz se otevře pop-up okno s textovým polem pro jeho vyjádření.

Jakmile byl komentář zadán a klepnuto na tlačítko "Odeslat", čtenář vidí svůj komentář jako nevyřízený, a další čtenáři neuvidí k titulu žádné komentáře.

Once the comment is approved the patron will see the number of comments on the 'Comments' tab and their comment labeled amongst the other comments. If you have set your ShowReviewerPhoto preference to 'Show' then you'll see the patron's photo pulled from the Libravatar library.

Další čtenáři uvidí komentář s jménem čtenáře, který poslal komentář (pokud jste nenastavili předvolbu ShowReviewer na Nezobrazovat jména čtenářů).

If you have your OpacShowRecentComments set to show then you'll see the approved comments on that page.

12.5.3. Zotero

Zotero je doplněk Firefox, který umožňuje ze zobrazených dat generovat bibliografické údaje a ukládat je. Zjistěte si více a stahněte si Zotero na http://zotero.org .

Když jste ve výsledcích vyhledávání v OPACu Koha, pokud máte nainstalováno Zotero, uvidíte ikonu složky v adresním řádku vpravo od URL. Kliknutím na tuto složku se otevře seznam titulů na stránce, abyste je mohli přidat do Zotera.

Vyberte tituly, které chcete přidat do Zotera a poté klepněte na tlačítko 'OK'. Tím přidáte tituly do Zotera. Tituly v Zotero můžete vidět, tím že otevřete knihovny Zotero.

12.5.4. Zákaznické RSS vlákna

Použitím misc/cronjobs/rss/rss.pl můžete generovat RSS kanál pro všechny SQL dotazy (například nové akvizice RSS feed). rss.pl spustíte na příkazovém řádku a produkuje RSS XML dokumenty.

Výstup by měl být umístěn v adresáři, který je přístupný z OPAC (nebo zze služebního intranetu), takže čtenáři si mohou stáhnout RSS vlákno.

Příklad použití naleznete na misc/cronjobs/rss.pl lastAcquired.conf

Normálně rss.pl by měl být spouštěn periodicky (např. denně), aby se udržoval aktuální.

Konfigurační soubor (např. lastAcquired.conf) vypisuje

  • jméno souboru šablony, který se má použít

  • cestu k výstupnímu souboru

  • SQL dotaz

rss.pl spustí dotaz SQL, pak vytváří výstup dotazu se šablonou pro vytvoření výstupního souboru.

Důležité

To use custom RSS feeds you need to turn on the rss.pl cron job.