12.6. Předregistrace na OPACu

Pokud to dovolíte, čtenáři se mohou zaregistrovat vlastní účty sami prostřednictvím OPACu. Pokud máte předvolbu PatronSelfRegistration nastavenou na "Povolit" a pak čtenáři uvidí odkaz na registraci pod přihlašovacím políčkem v na pravé straně hlavní stránky OPAC

Když čtenář klikne na odkaz "Zaregistrujte se zde" a budete přeneseni na registrační stránku. Volby na registrační stránce mohou být řízeny úpravou předvoleb PatronSelfRegistrationBorrowerMandatoryFieldPatronSelfRegistrationBorrowerUnwantedField

Jakmile čtenář potvrdil podanou registraci bude buď zaslán e-mail k potvrzení jeho účtu (pokud máte předvolbu PatronSelfRegistrationVerifyByEmail , která to požaduje) nebo vám se představí se svým novým uživatelským jménem a heslem .

Čtenáři registrovaní tímto způsobem, nebudou mít číslo karty (cardNumber), pokud mu je nepřiřadí knihovna, ale bude mít okamžitě přístup ke všem funkcím OPAC. Z tohoto důvodu se doporučuje:

To, zda čtenáři musejí přijít do knihovny kvůli ověření identity předtím než dostanou číslo průkazky a budou si moci půjčovat, závisí na interní politice knihovny a jejím přístupu ke generování čísel průkazek čtenářům, kteří se sami registrují. Po ověření čtenářu již může knihovna nastavit kategorii čtenáře na jakoukoliv jinou, která bude odpovídat postavení čtenáře ke knihovně a také může nastavit čárový kód a číslo průkazky.